Jaka jest twoja ulubiona fotografia?

Jaka jest twoja ulubiona fotografia?Gdyby trzeba było wybrać jeden rodzaj fotografii, co by to było?

Istnieje wiele stylów w świecie fotografii, ale jestem pewna, że masz ulubiony rodzaj fotografii. Powiemy ci wszystko o różnych typach zdjęć i ich najbardziej reprezentatywnych фотографах.

Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna pojawiła się w połowie 19 wieku. Fotograficzny język sztuki w zasadzie jest częścią dziedzictwa malarstwa. Fotografia artystyczna ma bardzo subiektywny charakter, i manipulacja obrazami stała się niezbędna dla ekspresji artystycznej. W tej formie zdjęcia możemy wyróżnić Annie Leibowitz, Гельмута Newtona lub Davida Лашапеля, fotografów, które z pewnością nadal być częścią ewolucji fotografii artystycznej.

Fotografia reklamowa

Reklamowa fotografia jest jednym z najbardziej znanych rodzajów zdjęć. On stara się być atrakcyjny sposób dla konsumenta, wywierając wpływ na polityczne i społeczne pomysły ludzi. Stał się on częścią reklamy w 1920 roku i od tego czasu stał się kluczowym elementem.

Fotografia mody

Z czasem moda fotografia wypracowała swoją własną estetykę, gdzie w obrazie dominują nie tylko odzież, ale i makijaż, fryzura, dodatki i skrypty, wskazanych przez fotografa do tworzenia unikalne zdjęcia. Modne zdjęcie po raz pierwszy pojawił się we francuskich czasopismach, takich jak La Mode Practique. Po śmierci Ryszarda Аведона, Irving Penn lub Helmuta Newtona, fotografowie, które wyróżniają się w tego typu zdjęcia Mario Sorrentino, Mario rzucę na to okiem, Stephen Майзель lub Patrick Demarchelierem wśród wielu innych.

Fotografia mody

Fotografia dokumentalna

Fotografia dokumentalna stara się nagrywać i informować o różnych aspektach życia, formach i warunkach. Jest to świadectwo rzeczywistości. Ten rodzaj fotografii nie jest ograniczona tylko ludźmi, ale i może mieć do czynienia ze zwierzętami, naturą… urodził się w 1980-tych i 1990-tych z Jacobem ryzykiem i Lewisem W. Хайном. Zwróć uwagę na nazwy Sebastiano Salgado, Cristina Garcia Родеро, Dorota Lange, Walkera Evansa, Borysa Michajłowa… wśród wielu innych.

W ramach różnych rodzajów zdjęć fotograficzny portret stara się uchwycić istotę, wygląd i najbardziej charakterystyczne cechy fotografowanego twarzy. Portret fotografia pojawia się niemal równocześnie z wynalazkiem aparatów, jest bardzo przystępnych i tanie, sposób przechwytywania obrazu człowieka, jak to się już stało z pionowym malarstwem. W fotografii portretowej ma opcji, gdzie możesz zmienić płaszczyzny (płaska część, średnia płaszczyznę, zbliżenie, pierwszy wielki plan…) i światło (światło z przodu, na pokładzie światło, wypełniając światło, światło przesłanki…)

W zakresie fotograficznego portretu możemy wspomnieć podgatunek znany jako zdjęcie zmarłego. W tego typu zdjęcia możemy wyróżnić Joel Santos, Steve Маккарри, Jimmy Nelson, czy Jeffries lub Рехан wśród innych.

Dziennikarskie zdjęcie

Reportaże-to gatunek dziennikarstwa jako takiego, który jest bezpośrednio powiązany ze zdjęciem, grafiką i wideo. Rozwinął się zwłaszcza w konfliktach zbrojnych w różnych częściach świata i był niezwykle ważny dla zapisu historii zdarzeń takich jak wojna domowa w Hiszpanii. Warto Zauważyć Jacob Reece, Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, Carl Миданс…

Dziennikarskie zdjęcie

Widok z lotu ptaka

Widok z lotu ptaka pozwala robić zdjęcia na dużej wysokości, co prowadzi do niesamowitych zdjęć miejsc, które nigdy nie widział, gdyby nie ten rodzaj fotografii. Z początku 21 wieku ptaka przeszedł niezwykłą ewolucję dzięki pojawieniu się drony i беспилотной zdjęcia.

W ramach map możemy wyróżnić orbitalną zdjęcie, czyli zdjęcia kosmosu przez satelity na orbicie wokół Ziemi.

Podwodna fotografia

W ramach dokumentalnych fotografów przyrody, również podkreśla charakter fotografów pod wodą. Zdjęcia podwodne związane z nurkowaniem, to również może być wykonana bez butelki na niższej głębokości lub nawet z rurką, ale wyniki nie będą takie same. To bardzo kosztowna forma zdjęć, z jednej strony ze względu na praktyki nurkowania dla jej przeprowadzenia, a z drugiej strony zakup materiału fotograficznego. Jedna rzecz, którą trzeba mieć na uwadze w fotografii podwodnej, to kolor w zależności od zanurzenia do 3 metrów czerwony, brązowy, żółte pomarańcze, a z 15 metrów wszystko niebieskie.

Nocne fotografowanie

Zdjęcie nocne – bardzo powtarzające się technika. Idealny czas na tego typu zdjęcia-zmierzch i Świt. Zostawiamy wam wiadomość, którą robimy o nocne zdjęcia, aby poznać całą technikę, którą musisz zrobić, aby uzyskać dobre wyniki.

Fotografia krajobrazowa

Krajobrazowa fotografia po raz pierwszy pojawiła się w 1826 roku z Nicéphore Niépce i jest jednym z najbardziej skomplikowanych czasowniki modalne.

Aby mieć możliwość zrobić dobrą пейзажную zdjęcie, w którym wszystkie elementy wyróżniają się jednakowo, należy użyć kilku różnych celów, takich jak szerokokątny lub teleobiektyw, i należy wziąć pod uwagę wiele elementów, takich jak światło, pora dnia, skupienie uwagi…

Astrofotografii

Astronomiczne zdjęcie jest podzielony na dwa obszary: planetarna fotografia i fotografia głębokiego nieba.

W planetarnym, że fotografowane znajduje się w obrębie naszego układu Słonecznego, podczas gdy w głębokim niebie fotografowanie obiektów poza granicami naszego układu Słonecznego (mgławice, gromady gwiazd, supernowe…)

Naukowa zdjęcie

Ten rodzaj fotografii jest odpowiedzialny za zachowanie eksperymentów, przedstawiając naukową informację, obcy dla ludzkiego oka,który bez naukowej zdjęcia bym nie był w stanie ocenić. Wykorzystuje różne techniki, takie jak fotografia, ultrafioletowe, podczerwone, termowizyjne lub promieniowanie rentgenowskie. Inne narzędzia, takie jak mikroskopy elektronowe wyposażone w mechanizmy do robienia zdjęć lub adapterami, które pozwalają wykorzystać zwykły aparat.

Za pomocą tego zdjęcia możemy w ten sposób zbliżyć się do codziennych przedmiotów i przedmiotów, co znajdziemy wiele szczegółów, obcych nam do wykonania zdjęcia.

Składa się on z obiektów zbliżających się tak blisko, że rozmiar obiektu w folii lub czujniku jest równy lub większy niż rozmiar obiektu w folii lub czujniku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *