Co to jest fotografii przyrodniczej i po co fotografować przyrodę?

Co to jest fotografii przyrodniczej i po co fotografować przyrodę?Co to jest fotografii przyrodniczej i po co fotografować przyrodę? Odpowiedź na te pytania przychodzi mi pamiętając, dlaczego zacząłem fotografować naturę. To były pierwsze lata uniwersytetu, gdy kupiłem pierwszy aparat, używałem jej głównie, aby zrobić zdjęcia, które mi są potrzebne, a następnie sklasyfikować różne rodzaje, występujące podczas wyjść w naturę.

Plan, do mojego sprzętu zostały dodane makroobiektywy, jeźdźców były, obiektywy szerokokątne, jednak rzecz, która naprawdę mnie zmusiła się rozwijać fotograficznie nie tak wiele do odkrycia, kto wie, jakie cele lub jakie zdjęcia techniki, a lincontro z fotografów, które ukształtowały moją fotograficzną kulturę:

Vincenzo Mazza, z jego projektami w centrum, nauczyłeś mnie, jak ważne jest planowanie, a nie jedno kliknięcie; Sandra Барточа, która ze swoimi rozmyte uświadomił mi, jak ważne jest tło i lestetica nawet w makro zdjęcia; poza Orlando z jego fotograficznej projektem sullEtna zmusiła mnie, aby odkryć znaczenie sfotografować swoje terytorium.

fotograficznej kultury

Te fotografów i wiele innych stworzyliśmy we mnie zanieczyszczenie różnych stylów, tworząc w ten sposób podstawę mojej fotograficznej kultury, która w połączeniu z moim naturalnym kulturą dług mojego drodze do college ‚ u, przez wiele lat uświadomił mi, jak naturalna fotografia jest potężnym narzędziem, mówić i mówić różnorodności biologicznej naszego kraju i, w równym stopniu, sposób przeżyć wyjątkowe doświadczenie.

fotograficznej kultury

Wśród nich znaleźć się w ciągu kilku godzin, zanurzone w trawnik z bogatą bioróżnorodnością, fotografować las za domem i dowiedzieć się, ile piękna mamy pod ręką lub nadal odkryć cud, aby uchwycić zachód słońca ze szczytu góry, a następnie wrócić w nocy, idąc szlakiem, zanurza się w las, miejscowość świetliki i nocnych ptaków; krótko mówiąc, dla mnie naturalna fotografia-to połączenie otwarcia, emocji i ujawnieniem.

Wszystko to jednak powinno być zawarte na zasadach moralnych, które można streścić w zdaniu „Koniec nigdy nie uświęca środki”. W rzeczywistości, w ciągu kilku lat fotografia przeżywa nowy renesans, i w rezultacie coraz więcej ludzi zbliżają się do fotografii dzikiej przyrody. To, w oparciu o, dobrze, dlatego że działania, które zmuszają ludzi zbliżyć się do natury i zwiększają ciekawość do niej, zawsze pozytywne.

W tym kraju prawie całkowicie pozbawione kultury, natury i kultury, zdjęcia powiększone na plamy lamparta, ale czasami powodują zachowania szkodliwe dla natury, które są tylko w celu, aby uzyskać jego „strzał”; do tego można pomóc, na przykład, w zasadzce w rendezvous stado wilków; na fotografów, którzy tworzą sztuczny jedwab do studia, aby zrobić zdjęcie lub makr, które są hodowane egzotycznych owadów w niewoli, aby potem zrobić zdjęcie i wypuścić w środowisku nie swoich gatunków w pytanie; na tworzenie cmentarzy, aby przyciągnąć dużych drapieżników lub jeszcze zmiany w post-produkcji, wysokość gór, aby mieć składy bardziej wyważone, itp.

Wszystkie te formy zachowania nie mają nic wspólnego z fotografii dzikiej przyrody, w rzeczywistości, są one przeznaczone tylko do tworzenia obrazów dużych uderzeń, które służą do tego, aby zgromadzić dużą ilość polubień na portalach społecznościowych i odpowiednio zwiększyć lego fotografa rundzie.

naturalne zdjęcie stoi przed kulturalnym skrzyżowaniem

Więc dla mnie naturalne zdjęcie stoi przed kulturalnym skrzyżowaniem: musimy zdecydować, czy dać możemy więcej „wartość allarte w sobie lub w trybie pionowym tematu”*. Czyli lestetica, światło, nowe metody post-produkcje są ważnymi czynnikami i narzędziami do osiągnięcia dobrych zdjęć, ale w sercu zawsze musi być widok lub lhabitat, który chcemy opowiedzieć i przedstawić, bez cyfrowych sztuczek, wykonanych z najwyższą naturą i minimalnym wpływem.

naturalne zdjęcie stoi przed kulturalnym skrzyżowaniem

Musimy zawsze pamiętać, że przed wykonaniem zdjęcia jest zachowanie i ochrona przyrody.

Naturalna fotografia jako środek zachowania i ochrony różnorodności biologicznej naszego kraju może stać się jeszcze bardziej skuteczne, jeśli my fotografowie przyrodników zwrócić uwagę bardziej konwencjonalnych 3-4 kra-sfotografowanych gatunków i zaczniemy mówić wiele rodzajów (wśród których wiele endemicznych), żyjących w naszym kraju. I dlatego jestem przekonany, że naturalistyczne zdjęcie w tym kraju, w przyszłości, może bawić się kluczowego rola w historii naszego bezcennego dziedzictwa przyrodniczego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *