8 sztuczek, aby zrobić wspaniałe zdjęcia z natury

8 sztuczek, aby zrobić wspaniałe zdjęcia z naturyTworzenie wspaniałych zdjęć na łonie natury – to jest to, o czym marzy wiele: kto nigdy nie chciał wracać z wspaniałej podróży i pokazać znajomym i rodzinie wspaniałe zdjęcia zwierząt na wolności i niezapomniane krajobrazy? Niestety, smutna rzeczywistość jest taka, że prawie zawsze, aby pokazać, masz zdjęcia nieostre kotów i okolicznych psów, przycięte przedmioty, słabo wyrażone kolory.

Ale od dziś to się zmieni!

Ach, ale zanim ujawniać ci wszystkie tajemnice, aby zrobić piękne zdjęcia, jest mit, który chcę obalić: aby zrobić piękne zdjęcia, nie musisz mieć najnowszy model reflex lub górną część oprogramowania do post-produkcji. Oczywiście, są to narzędzia, które pomagają sporo, ale absolutnie nie stanowią jedyny sposób, aby mieć zdjęcia, aby pokazać innym z dumą. Tajemnica tkwi w tych radach…

8 trików, aby zrobić wspaniałe zdjęcia przyrody

  1. Bądź zawsze gotowy do fotografowania

Zwierzęta w ich środowisku są zdolni do wielkich rzeczy, ale, wręcz przeciwnie, rzadko się powtarzają dwa razy te same fantastyczne wyczyny. Skok małpa z jednej gałęzi drzewa w drugą lub kliknięcie lwice na jego wydobycia może nastąpić w ciągu kilku sekund, a następnie powtórzyć w twojej obecności. Dlatego dobry fotograf zawsze gotowy do fotografowania i bardzo wrażliwa.

8 trików, aby zrobić wspaniałe zdjęcia przyrody

  1. Obserwuj zachowanie

Wielu doświadczonych fotografów tego rodzaju muszą się swoją pasją do wrodzonej miłości do przyrody i środowiska w ogóle: to dlatego, że spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, w kontakcie ze zwierzętami. I po długim czasie spędzonym w ten sposób, całkiem prawdopodobne, że dowiesz się o nieskończoności rzeczy o swoim zachowaniu. Ponadto, aby stać się prawdziwymi ekspertami, trzeba także czytać i studiować: nauczyć się przewidywać ruchy portret zwierzęta, znać ich nawyków i skłonności, może odegrać decydującą rolę i zmusić cię fotografować naturę, aby się nie śniło.

Trzech. Poznaj swój aparat (lub smartfon)

Ile razy myślałeś, że instrukcje tego lub innego elektronicznego obiektu – jest to po prostu strata czasu i papieru? Nic złego! Znajomość narzędzia, za pomocą którego można strzelać swoje zdjęcia, ma kluczowe znaczenie i jest punktem wyjścia dla swojej kariery. Zapoznaj się z obiektywem, obiektywy, za pomocą przycisków na obudowie maszyny; jeśli masz smartfona, poznaj typy lamp błyskowych, aplikacje, filtry. Świetny sposób, aby uzyskać to randka z instrumentem i zrobić zdjęcie … nic! Zgadza się: zdjęcie zrobione w jakimś konkretnym temacie, tylko po to, aby zrozumieć działanie maszyny i leczyć ustawienia parametrów.

Trzech. Poznaj swój aparat (lub smartfon)

  1. Dotknij siedliska przedmiotów ręcznie

Wielu z tych, którzy pluskać się w fotografii dzikiej przyrody uważają, że aby wziąć udział w safari, odwiedzić rezerwat czy park, morze, jeśli istnieje dobry powód, aby zrobić piękne zdjęcia. Niestety, to nie tak: fotografowanie zwierząt ze względu na szkła lub na pokładzie statku poruszającego się samochodu prawie zawsze daje złe wyniki. Z widokiem na las, leżąc na trawie, zanurzając się w wodzie, kryjąc się za (lub wewnątrz) krzakiem, można poczuć prawdziwą więź z otoczeniem i z istot, które go

zamieszkują. Zdjęcia będą bardziej zgodne z prawdą, i będziesz robić zdjęcia, które obejmują niesamowity cud natury.

  1. Zawsze należy używać światło

To odnosi się nie tylko do натуралистическим zdjęć: to ważny wskazówka do fotografii w ogóle. W szczególności, to światło staje się istotne wcześnie rano lub wieczorem, kiedy światła jest mało, i, w rzeczywistości, wiele gatunków bardzo aktywne! Następnie dowiedz się, jak korzystać (mało) światło na twoją korzyść: jeśli masz tylko jeden promień światła, który zmienia swój przedmiot, to dlaczego nie pomyśleć o tym, aby накипать rękę właśnie w tym zakresie?

  1. Ośmielać

Jak to często bywa, gdy gest staje się powtarzalne, możesz stracić impuls. Dlatego, kiedy można robić zdjęcia natury, będzie trochę nudne, spróbuj przetestować nowe drogi i nowe kierunki;innymi słowy, śmie! I pozostawia przestrzeń dla specjalnych filtrów, niezwykłych kolorów,nietypowych perspektyw, unikalnych zdjęć. Kreatywność jest cechą marką każdego fotografa!

  1. Popatrz na wielki… ale i mały!

Najbardziej imponujące naturalistyczne zdjęcia-to niekoniecznie te, które uwieczniają majestatycznych i wyimaginowanych zwierząt: obraz mikroorganizmów może być tak uroczy!

  1. Myśl w małym … ale i w wielkim!

Jeśli rysowanie zwierząt z pełną postacią trochę zmęczony, dlaczego nie skupić się na szczegółach? Skalowanie-to sztuczka, przyjęty przez wszystkich fotografów, szukającymi unikalne zdjęcia.

Ale nawet fotografowanie przyrody, przyjmując szerszą perspektywę, może przynieść swoje owoce. Spróbuj wprowadzić temat do większego scenariusz!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *